Teater

Tallinnas Vene Kultuurikeskuses asuv VENE NUKUTEATER oli loodud 23. novembril 2004. Teatri asutamist toetas Venemaa Teatritegelaste Liidu raames tegutsev välismaal asuvate Vene teatrite toetamise keskus, mille juhiks on A.Kaljagin, kuulus Venemaa näitleja ja režissöör. Esimene kunstiline juht ja direktor oli A.S.Iljin. Teatri esimene etendus oli „Limpopo”, K.Tšukovski muinasjuttude ainetel. Lavastuses on kasutatud väga erinevaid nukukunsti vorme. Etenduse lavastaja oli Ruslan Ibragimov, Peterburi Teatri Instituudi pedagoog, ja kunstnik oli Marianna Ratiner (nukuteater “Snusmumrik”, Tallinn). Teatri esimene trupp koosnes Jaroslavi riikliku teatri instituudi vilistlastest.
2005. aastast Vene Nukuteatri juhendaja on Olga Gabets, aga kunstiline juht on Vladimir Barsegyan. Praeguses Vene Nukuteatri kavas on hästi palju erinevaid lavastusi. Need on erinevate meie teatri lavastajate tööd: Vladimir Barsegyan, Jevegenija Demidenko, Irina Marjapuu, Inna Milovanova, Roman Maksimuk. Meil töötasid ka välismaalt lavastajad (Ruslan Ibragimov, Vadim Dombroski) ning legendaarne Eesti lavastaja Rein Agur.
Praegune Vene Nukuteatri kollektiiv koosneb entusiastidest – eesti teatride näitlejad, kes armastavad nukkude ja muinasjuttude maailm. Repertuaaris olevad lavastused lastele ning terve perekonnale. Meie teatrimajas peetakse pidustusi – Jõulupühades, sünnipäevades ning muud lastepeod.
Osaleme erinevatel festivalidel nii Eestis, kui ka välismaal. Mängime ise ning vaatame, mis teised teevad, et teada, kuidas nukumaailm elab. Meile meeldib ka sõida külalisetendustega Eestis ning välismaal.
2009. aastast Vene Nukuteater on nukuteatrite Rahvusvahelise UNIMA keskuse liige.